Postanowienia noworoczne i pasożyty

Witam Was pierwszym postem w 2016 roku! Jak ciężko uwierzyć, że ten czas tak szybko zleciał. Dopiero co świętowaliśmy rozpoczęcie 2015 roku, a już mamy kolejny.

Dla wielu osób Nowy Rok jest pewnym wyznacznikiem, momentem w którym decydują się na zmiany. Już od poniedziałku w siłowniach gwałtownie skoczy ilość kupowanych karnetów i podpisywanych umów, sprzedaż zdrowej żywności wrośnie odwrotnie proporcjonalnie do ilości zakupionych Mac zestawów. Wszędzie pojawi się słomiany zapał, który najprawdopodniej w połowie lutego zupełnie zniknie. Chwała tym, którzy dotrwają w swoich postanowieniach do końca.

W tym momencie nasuwa się pewne pytanie:

Czy warto tworzyć postanowienia noworoczne skoro i tak po paru miesiącach zignorujemy je tak jak w każdym poprzednim roku ?

Na to pytanie chyba każdy sam musi sobie odpowiedzieć.

Ja wiem jedno- w tym roku zajmę się sobą. Być może zabrzmiało to dość egoistycznie, ale tak właśnie będzie. Przestanę przyjmować postawę miłosiernej samarytanki wobec wszystkich życiowych nieudaczników. Ostatni rok nauczył mnie, że nie warto zbyt wiele od siebie dawać, bo nikt nie jest skory ofiarować coś nam. Ludzie bardzo lubią pasożytnictwo, o którym już wiele razy się przekonałam. W każdej znajomości szukają korzyści, których sami nie posiadają. Wysysają wtedy z człowieka to co się da, a pózniej uciekają gdzie pieprz rośnie z workiem odebranych nam dóbr mentalnych i materialnych.

Wiadomo, są wyjątki. Nie każdy jest taki jak opisany wyżej przykład. Najgorsze jest to, że niektórzy dopiero po czasie pojazują swą prawdziwą twarz.

Napiszcie w komentarzach jakie są Wasze postanowienia noworoczne i czy wogóle je macie? Co sądzicie na temat ludzi pasożytów?

Czekam na Was 🙂

Reklamy

2 thoughts on “Postanowienia noworoczne i pasożyty

 1. Witam Cię pierwszym komentarzem w 2016 roku!
  Jak ciężko uwierzyć, że ten czas tak szybko zleciał. Dopiero co świętowaliśmy rozpoczęcie 2015 roku, a już mamy kolejny.
  W owym komentarzu chciałbym Ci złożyć życzenia noworoczne. Obiecałem to zrobić 1. stycznia o godzinie 3:00 jednak z niewyjaśnionych przyczyn (o których nie opowiem) nie byłem w stanie tego zrobić.
  Chciałbym życzyć autorce tego postu wspaniałego nadchodzącego roku 2016. Aby powyżej przedstawione postanowienie noworoczne nie było okryte „słomianym zapałem”. Abyś nie spotykała w życiu pasożytniczych ludzi którzy żerują na biednych matkach samarytankach. Abyś ( z całym szacunkiem ) nie zapraszała Twoich najwspanialszych znajomych do restauracji Qrnik w Szczecinie. Tutaj pojawia się pewien problem. Czytając informacje znajdujące się na stronie internetowej danego lokalu można dostrzec:

  „Zaprasza na smaczne, gorące dania!

  W naszej ofercie znajdziecie pyszną zupę gulaszową, steki wieprzowe
  i piersi drobiowe pieczone na grillu.
  Ponadto serwujemy kebab, hamburgery i duży wybór sałatek.

  W Qrniku czekamy na Was od świtu do świtu.
  W sam raz dla osób zmęczonych balami, poszukujących coś na ząb.
  Niskie ceny, smaczne posiłki, szybka i miła obsługa.
  Nowoczesne wnętrza i miła atmosfera.”

  Problem polega na tym że zamówiona przeze mnie bułka z frytkami nie spełniła kryteriów znajdujących się w powyższym cytacie…
  Posiłek nie należał do najsmaczniejszych a cena przerosła wartość danego produktu ( ponad 7 złotych, gdzie w restauracji Mak Kwak można dostać to samo danie w lepszej cenie oraz jakości. SKANDAL!) Humor jedynie poprawiła mi obecność osób z którymi konsumowałem posiłek.

  Podaje numer telefoniczny do menadżera firmy Qrnik w razie gdyby ktoś również chciał poruszyć ten jakże drażliwy temat: 91 43 46 286

  Wracając do głównego wątku jakim jest Nowy Rok chciałbym również życzyć wszystkim czytelnikom aby byli wytrwali w swoich postanowieniach noworocznych ( o ile takie mają). Aby ten rok 2016 był jeszcze lepszy niż poprzedni. Aby nie przejmowali się żadnymi problemami (których to niestety uniknąć się nie da) oraz aby ludzie którymi jesteście otoczeni byli życzliwi i prawdziwi.
  Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s